WM 2003 + 802.11 WPA

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

WM 2003 + 802.11 WPA

Мнение от stoar08 » 12-01-2012 10:00

Миналата година (колко отдавна звучи, нали?) се сдобих с един изключително симпатичен Unitech PA950 (PDA с баркод-четец),който изглежда прилично устойчив, но е маааалко по-стар от нужното и идва с Windows Mobile 2003 (Win CE 4.2) и някак не се обича с модерните WiFi мрежи.

Като цяло WinCE 4.0 е първия, който поне хипотетично има WPA/WPA2. На практика 'истинска поддръжка' има в 4.2, но и тя е прилично условна и нестабилна.

През клиента на M$ връзка е невъзможна (пробвах всички драйвери, които намерих за конкретния PRISM - не става). Пролазиха ми едни съмнения дали проблема не е в самата конфигурация и налазих библиотечки за контрол на WiFi програмно - успях да го вържа, поработи ден и нещо и не можах да повторя опита ...

В крайна сметка налазих http://wireless.uhmc.sunysb.edu/instruc ... mobile.htm, което си е публикувано с лиценза и е изключително приличен софтуер. Изглежда мааалко странно и объркващо на пръв поглед, но на практика като SoftReset-на устройството, успява да се съвземе в рамките на 4-5 загубени ping-а, което още на нормален лаптоп не съм виждал и съм много приятно изненадан.

Мисля до 2-3 седмици да го пусна в употреба върху 13 различни мрежи и да го видя как ще се държи. Вероятно по някое време ще споделям впечатления, но до тогава - ако някой се е върнал на WEP заради подобно устройство, препоръчвам да опита с този клиент.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори