Мрежа по IP(X)?

Дали ще е достатъчна толкова RAM за станция? Ех, този 132 колонен текстов режим! И още...
Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мрежа по IP(X)?

Мнение от stoar08 » 27-07-2006 21:01

От известно време се "боря" с vpn и постигнах голяма част от това, което исках да постигна.Включително map на novell-ски дял през интернет. Заредих си SHOP, продавах си..., но има 1 проблем. Не успях да го убедя, че емулацията на novell е IPX. Съмнявам се някой да има опит с нея, но все пак ако има такъв - ще се радвам да ми споделите какво мога да объркам или евентуално да се погледне какво представлява самата емулация и дали може да се "впрегне" от програмите.
Имам обаче 1 по-интересен въпрос - ако програмата работи в "локален режим", върши ли ни работа (на поддръжката) когато клиента звънне и каже "няма ми доставката!" например. Интересно ми е, ако успея да постигна и с nw4.2 същия ефект (за сега само на 5.1 работи) дали ще мога да икономисам ходенето до някой обекти. Готов съм и на upgrade до 5.1, но трябва да го изтествам преди да мога да си го позволя.
Ако не извършвам записи по програмата (или само аз я използвам в дадения момент) мога ли да направя проблем в "локален режим"? В повечето случай (ако стане изобщо) ще се ограничавам само до справки. Ще се отрази ли фатално на програмата ако връзката ми изиграе номер(1 преинсталация на XP си уредих вече при неуспешен запис на продажба... :wink:, но при реална база няма да си позволявам да ми се разпадне докато правя някакъв запис)?
Съществува ли режим , в който да се "изрежат" по-голяма част от излишните записи(лог и т.н.)?
Като се сетя какво още ми трябва - ще питам пак 8)

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 28-07-2006 08:24

За емулацията не мога да ти помогна :(
Относно работата на програмите без IPX протокол, важното да се знае, че може да се ползва само за сервизни фунцкии, защото точно този протокол осигурява "говоренето" м/у различните модули в мрежата. Това ще рече, че в такъв режим потребителите не би трябвало да ползват другите модули и даже е по-добре да излязат от програмите.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 28-07-2006 08:58

Това ми трябваше. На клиента не мисля да му давам начини да си смаже базата :P . За себе си обаче съм остановил, че справките са достатъчни в 99% от случаите ... а и все ще могат да спрат работа за 5-10 минути ако трябва да се прави нещо повече.
А за режима, който ми икономисва мрежов трафик (писане из лог и др неособено важни работи) - съществува ли?
Ще пиша като/ако тръгне на 4.2 8)

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 28-07-2006 10:39

Такъв режим няма. А и писането по логовете се прави само при реални тействия с базата (складови операции) и е съвсем незначителна част от информацията, така че дори и да го има няма да ускори работата в този режим.

Отговори