Unrealsoft & Windows Vista

Дали ще е достатъчна толкова RAM за станция? Ех, този 132 колонен текстов режим! И още...
Отговори
bojo
Мнения: 40
Регистриран: 18-07-2006 11:23
Име: Божидар Аргиров
Контакти:

Unrealsoft & Windows Vista

Мнение от bojo » 15-02-2007 21:12

Значи в Windows Vista Microsoft са решили, че няма да работят 16 битови приложения и това както се сещате е лошо за нас защото програмите ни работят под дос.... Но това не значи, че пак не може да работят програмите. За тази цел Microsoft разработват Microsoft Virual Pc 2007 работещо перфектно под уиндоус виста, което ще рече както се досещате Витуално Пц. Как работи ? Създава се виртуална машина с виртуална видео карта, виртуален хард диск, виртуална рам памет, лан картата и всичко което е необходимо на един компютър. Можете да изтеглите програмата оттук:

Код: Избери всички

https://connect.microsoft.com 
Регистрирате се на сайта и отивате на Available Connections и някъде надолу има Virtual PC 2007 beta details i apply. Програмата е още бета версия статус Release candidat, но върши перфектна работа за нормалната работа на програмите на Unrealsoft. Има възможност да се правят коментари и запитвания към програмистите на Microsoft, ако нещо не харесва на някой просто пише и чака.

1. Създава се име на виртуалната машина, прави се виртуален хард диск.
2. Инсталира се Windows 98 примерно - най - лесно става от боотващ iso image. Аз си го правя с неро от choose recorder избирам image recorder давам,че искам да си права боот цд избирам си имиджа който си е в неро и си слагам инсталациика на уиндоус 98. В програмата има възможност да се моунт Iso image и да се боотне от него.
3. Прави се виртуална мрежа между физическият компютър и виртуалният по стандартният начин или има едно много добро нещо Shared folders чрез което при всяко стартиране на виртуалната OS се моунтва физическото устройство или директория която е зададена.
4. Виртуалната видео карта е S3 virge или нещо подобно не съм много сигурен и почти на всяка система мисля, че би трябвало да подържа графичен режим.

Тествали сме с Дидо от Несебър под Уиндоус Виста с виртуална машина Unrealsoft Сторе и работеше безгрешно. Програмата не е тежка работи гладко като се зададе да ползва 64 мб рам които са предостатъчни.

Ако някой тества да пише.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 18-03-2007 22:32

Пуснах Vista Business, на Compaq P3 933, 512MB RAM, Radeon 9200 ( засича се като 9250), монитор - HW191D. Първо да кажа, че някой !@№$% е разместил фонетиката за "по-добро" и ми вади душата да напиша този пост:) .
На производителност ми изглежда достатъчно, а се водя капризен. Вече има и OneClick Activation Crack, който мога да кажа, че работи неочакшано добре ...за разлика от Vista, която успешно ми трови нервите ...
SHOP работи ИДЕАЛНО в 132 колонен текстов режим (картината конкурира успешно CRT монитор) . Не мога да го тествам обстойно поради известни хардуерни проблеми, но си стартира успешно и до сега не е давал грешки.
На x64 обаче, директно получавате обяснение от Vista, че няма да ви "огрее" да пуснете 16bit приложение :).
Като си оправя машината ще пиша по-сериозни резултати от работа (вероятно ще си взема 1 голяма база за целта).

bruno
Мнения: 265
Регистриран: 28-07-2008 21:39
Име: Боян Бочуков

Re: Unrealsoft & Windows Vista

Мнение от bruno » 02-10-2008 10:10

Наистина Виста имат проблем с дос програмите, добро решение си измислил с Microsoft Virual Pc 2007, но малко дълго.
Решението е DosBox 0.72.
Ако някой не успее да го подкара да пише.
Изображение

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Re: Unrealsoft & Windows Vista

Мнение от mitaka » 22-10-2008 09:28

bruno брат, това не е решение. dosbox сме бъзикали още преди години. ЗЛЕ Е!!!
Изображение

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Unrealsoft & Windows Vista

Мнение от rad » 22-10-2008 10:14

Ако е за сингъл ПЦ - става (примерно шефа си работи Сторето на лаптоп и експортва менюта към Сейл или Тъч, а импортва отчети през флашка, мейл или друг носител), но си мисля , че за работа в мрежа ще има сериозни проблеми.
Чисто като конфигуриране dosbox става по-лесно и работи зверски по-бързо на слаби (за Виста) машини.

Ако имате случей го проиграй с клиент, защото моя клиент ту ще почва, ту спира и не сме извъртяли цял месечен цикъл.
:roll:
Изображение

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Unrealsoft & Windows Vista

Мнение от alex » 22-10-2008 11:12

Проблема на DOS-вите програми в Vista е работата на цял екран, или по-точно липсата на command prompt на цял екран.
Този проблем може да се избегне, ако се използва не-WDDM драйвер за видео картата или се инсталира ХР драйвера за видеокартата в Vista.
Така DOS-вите програми работят нормално и под Vista.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори