Рядко-срещани странности

Дали ще е достатъчна толкова RAM за станция? Ех, този 132 колонен текстов режим! И още...
Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Рядко-срещани странности

Мнение от stoar08 » 03-07-2007 17:47

Понеже напоследък чувам редовно "ае тва е невъзможно" реших да отворя тема, където всеки да описва "невъзможните" неща, които му се случват.
Започваме от динамичната смяна на MAC address - случвало ми се е да е при всеки рестарт (compaq slim), при мигване на тока докато се работи с Shop (IBM slim и Compaq slim - идентично държание, дори през 2 UPS. Клиента изтегли нов кабел за 220V от стълба на енергото до магазина и всичко се оправи), а чух оплаквания и от Борислава за подобен проблем :).
Switch, който пречи на DNS - Слав днес цял ден с такъв се бори :) . В самоков 1 интернет доставчик ги нарича "реактивни". Случва се да се оправят временно от самосебе си.
И 2-та проблема са 200% реални и съм готов да си заложа главата на тяхното съществуване.

Днес ми се случи и неработещ jumper (да правилно ...) на 1 ново дъно, поради което единия канал на звуковата карта не работеше. Сигурен съм, че беше сложен добре. Като сложих front audio-то да си окъси където трябва и машинката пропя.

За момента толкоз :) като се сетя или събера нов материал ще пиша пак.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 14-08-2007 07:32

Мрежов кабел, който няма късо и няма прекъснати жички. Според компютър/switch дори работи ("мрежовият кабел е включен"), но по него не минава dhcp :) и дори при статично зададено IP, XP трудно "вдига" адрес.

ПС Все пак едната двойка на кабела е леко разтопена, но това абсолютно и само с "очна ставка" може да бъде диагностицирано ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 14-08-2007 08:05

В офиса в Пазарджик имахме такъв проблем преди 2 години (м/у две от стаите). Явно не сме били изключение :)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 14-08-2007 09:23

kondev написа:В офиса в Пазарджик имахме такъв проблем преди 2 години (м/у две от стаите). Явно не сме били изключение :)
А аз даже 2 такива кабела имах :) Този термо-шлаух тоз го обичах до вчера ... :wink:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 08-12-2007 12:11

Понеже темата "позамря" реших да разкажа за някои преживявания със switch-ове.
1 3COM office connect :
При слушане на радио от интернет трафика е крайно нестабилен и сесията се "къса". При пълен товар, естествено, не поддава на каквите и да било смущения:).

2 На местото където въпросния 3COM ме предаде (въпреки, че 1 път ми го смениха гаранционно, изгоря ...) сложих Netgear. Той пък даваше RunTime Error при опит за ползване на отдалечения контрол с ctrl+f8

3 След като ми върнаха нов 3COM, реших да го върна на обекта ...добре но единият компютър така и не пожела да заработи с иначе работещият switch

В момента обекта работи с Dlink, който не проявява нито 1 от горе-посочените дефекти ;)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори