Най-вероятни причини за нестабилна работа на компютъра.

Дали ще е достатъчна толкова RAM за станция? Ех, този 132 колонен текстов режим! И още...
Отговори
kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Най-вероятни причини за нестабилна работа на компютъра.

Мнение от kondev » 24-06-2005 14:00

Пускам тази тема с на пръв поглед елементарна информация, но се оказва, че дори и "стари пушки" сред компютърджиите понякога ги забравят.

1. Особено ако времето се затопля, погледнете вентилатора на процесора, а после и на захранването.
2. Недобре кримпнат кабел на мрежата откъм компа или суича.
3. (Само)разбазикъл се BIOS.
4. На компютъра просто му се иска някой да го разглоби и сглоби.


допълвайте...

Потребителски аватар
verdered
Мнения: 29
Регистриран: 05-11-2004 11:05
Местоположение: Varna
Контакти:

Мнение от verdered » 24-06-2005 14:16

Да не забравяме и ликажирали (надути, а понякога дори потекли) кондензатори на дъното.

Ще обясня за кои става дума, защото накой може да не им е обръщал внимание, а на всички "стари кучета" - не четете от тук нататък :)
Става дума за едни видимо по-големи електролитни кондензатори (цилиндрични) обикновено около процесора, на които капачетата са се надули или направо са протекли, това ще рече, че вече не отговарят на заводските си параметри и на случаен принцип смущават работата на машината.

Решението:
1. За ентусиасти, които [size]няма какво да губят[/size] - разпояват се и се заменят с нови.
2. Скоро нова дънна платка.

P.S. ... и внимателската с поялника, че си е много слоен монтаж и нищо чудно после да се наложи да минете на тока 2 :D
Ако програмист е в 10:00 на работа, значи е нощувал там. (народна мъдрост)

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Мнение от mIRCata » 08-07-2005 12:01

Понасъбран прахоляк във вентилаторите на захранване, видео карта и не на последно място процесор. Че като спре някой от тях...
На мен примерно преди вврме ми се затлачи вентилаторана VC, прегря и блокира - та се налагаше сваляне, почистване, монтаж отново, все загуба на време.
И си следете температурата на HDD-та, да няма неприятни изненади.

Потребителски аватар
foker
Мнения: 8
Регистриран: 19-07-2007 08:45
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

ВАЖНО!!!!

Мнение от foker » 20-07-2007 11:44

Нека не забравяме, че за сажеление много от компютрите не са зануление, и при евентуален токов удар вазможнаста да изгори компонент от компютъра е голяма!!!При вградена ЛАН карта има голяма вероятност да гръмне процесора, дъното, и други компоненти, за това от дългогодишния опит който имам препоръчвам да се постави една ЛАН карта на отделен слот по този начин 6те си отиде само тя!!!
Но за да не се стига до там най-добре си занулете контактите и разклонителите!Не трябва да има ток на корпуса на компютъра при допир с фазомер!За целта ви трябва и замасяване за да проверите това! С това зануляване си спестявате доста проблеми!

П.С.Надявам се да съм бил полезен поне малко :twisted: !
Мълчанието е злато,нека не бъдем алчни!!!

Отговори