Само на мен ли Firebird ми го прави тоя номер?

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Само на мен ли Firebird ми го прави тоя номер?

Мнение от stoar08 » 11-05-2012 15:11

Ей сега пак връщах архив ('ми той UPS си не работи, ама ние сме забравили да ти кажем', но това е друга тема). За пореден път ми се случи генераторите на архива да са с няколко дена назад (forced writes=on, понеже ви чувам какво си мислите).
Принципно ми е ясно, че генераторите са извън транзакциите, обаче дори и да са на нива от преди архива (което е нелогично, по-скоро би следвало да са по-нови) - 3000 операции за 3 минути просто няма как да се е случило при 2 работни места :)
Като цяло не ми се случва всеки път, но от време на време ми го прави тоя номер и ми е интересно само аз ли съм карък :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Само на мен ли Firebird ми го прави тоя номер?

Мнение от mIRCata » 11-05-2012 15:53

Единствените пъти когато ми се е случвало генератор да е по-назад от записите в таблицата е било при копиране на база докато работи и се прави нещо или при някакви внезапни спирания. Но никога с такива големи стойности. Не съм виждал по-голяма разлика от 10, дори от 5 между запис в таблица и генератора към нея

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Само на мен ли Firebird ми го прави тоя номер?

Мнение от stoar08 » 11-05-2012 16:00

Архива е направен И разпънат с gbak :) Copy/paste на работеща база правя само, когато ми трябва 'база за Aton' да си пробвам нещо :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори