Изчезване на артикули

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Изчезване на артикули

Мнение от scooter_nick » 04-07-2005 20:22

Изключително сериозен проблем, на който засега нямаме решение. Поствам го тук, за да напомня на когото трябва, а пък току виж на някой друг му хрумнало нещо. Става въпрос за това, че на системи от няколко Shop-a работещи под NetWare, периодично се появяват продукти, които нямат нищо в полетата за "име", "мерна единица", "цена" и "количество". Специално за този проблем в програмата има вградена проверка, която предупреждава при опит за работа с такива продукти и извежда съобщения от рода на "Опит за работа с продукт с нулево име или МЕ". Въпреки предупрежденията тази проверка не може да предотврати записа на нулеви стойности в описаните полета. Засега навсякъде, където съществува този проблем (това са два обекта в Пазарджик и един в Якоруда) винаги засяга продукти, които са създавани последно. Установил съм, че проблема временно се лекува с рестартиране на сървъра, което ни насочва към мисълта, че някои от файловете на програмата остават транзакционни поради някаква причина. Ако някой попадне на такъв случай, може да провери с програмката flag, има я в sys:\public3, дали са останали транзакционни файлове и кои са те.
Общото между трите обекта е, че и трите сървъра са правени от мен и тъй като същата система върви на други места без подобен проблем, съм склонен да се съмнявам в това, което съм направил. Ако на някой му идва нещо наум, моля да го напише тук.

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Мнение от mitaka » 05-07-2005 19:03

NW4SP9 kato govorihme posledno mi kaza che nikoga ne slagash SP9 za Netware... Shto ne opitash ?



P.S. Sorry kondev nqmah kirilica 8)
Изображение

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Това е идея.

Мнение от scooter_nick » 05-07-2005 20:47

Наистина. Трябва да го пробвам, като се прибера в Пз.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Странно съвпадение

Мнение от scooter_nick » 21-08-2005 11:10

В два от обектите където го има този проблем се строшиха хардовете на сървърите. Случайност или не? Времето ще покаже, дали този странен проблем всъщност не се дължи на коварен хардуерен такъв?

Потребителски аватар
[SAT1977]
Мнения: 41
Регистриран: 05-11-2004 18:24
Име: Стоян Тосков
Местоположение: Вкъщи
Контакти:

Мнение от [SAT1977] » 22-08-2005 21:22

Аз лично силно се съмнявам в това да е хардуерен проблема :?
Оптимистът е песимист без опит

Отговори