Тест цена

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Тест цена

Мнение от juju » 13-11-2005 16:42

1. Може ли да се направи да има бутон или клавишна комбинация, с която маркирайки дадения артикул с баркода или вътрешния му код да изписва продажната цена и наличното в момента количество. По този начин би се избегнало (при досегашните проби става така) натискането на знак минус, който от своя страна влиза в справка сторниране.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 14-11-2005 08:49

Това е направено. Включва се и се изключва от глобална конфигурация и от правото на оператора.

Потребителски аватар
Backo
Мнения: 86
Регистриран: 05-11-2004 18:33
Контакти:

Мнение от Backo » 14-11-2005 17:57

Дали съм разбрал правилно?! Искаш при маркиране на продукт с баркод четеца, той да не минава като маркиран продукт, а само да изпише цената му и наличното му количество. Или нещо като тестово маркиране на продукта без да минава в прозореца за мариране. И това само с цел проверка на цена???
Безизходно положение няма. Това е пауза между две хрумвания!

juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Мнение от juju » 15-11-2005 08:39

Да правилно си разбрал. Оказа се, че в обектите ползват доста този вариант. Единия начин да проверят количествата е като минат продукта чрез четеца и после натиснат знак минус. Това влиза в справка сторниране и после почват въпросите, ама защо и как?
А втория е чрез операция доставка да тестват артикул, съответно после може да се случи да забравят че е там, да оставят доставката във временната база и да ми казват, че "... аз го извадих със знак минус, но той си остана там само като цена, а когато излязох и си записах доставката ми увеличи и количествата в склада....".

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 15-11-2005 08:47

Пак обръщам внимание на правата на операторите. Там има това: "Вижда наличното количество при продажба". То е направено точно за това. Пробвай го и ако не върши работа, кажи защо.

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Мнение от detelin » 15-11-2005 10:22

А няма ли (ако се направи по този начин) да бъде предпоставка за злоупотреби от страна на персонала, само ще си пускат тестче и няма да го маркират, и после това няма да има никаква следа в програмата, тогава въпросите ще станат още повече...?

Потребителски аватар
Backo
Мнения: 86
Регистриран: 05-11-2004 18:33
Контакти:

Мнение от Backo » 15-11-2005 12:04

Пак обръщам внимание на правата на операторите. Там има това: "Вижда наличното количество при продажба". То е направено точно за това. Пробвай го и ако не върши работа, кажи защо.
Не е въпроса във виждане на наличното количество, а намирането на продукта в списъка чрез баркод четеца, така че да не маркитра една бройка веднага след намирането. Например: Отваряш прозорец за въвеждане на баркод с Alt+F12 при написване на кода или маркирането му, да намира продуката в списъка и да не отмята веднага една бройка в полето за маркйрани продукти, с цел да може да се види продажната цена, без да се налага натискане на бутона минус. Правилно ли съм се ориентирал?!!
Безизходно положение няма. Това е пауза между две хрумвания!

juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Мнение от juju » 15-11-2005 23:00

За опцията "вижда наличното количество при продажба", знам че я има, но показвайи справка сторниране на собствениците те направо :shock: :shock: :shock: :shock:, заради натискания знак минус. Даже собственичката на магазина, казва, че тя сама е карала продавачките да маркират даденото нещо, за да проверят наличността в момента, но се замисли дали толкова пъти е ставало това, колкото знака минус имаше в справката.

Не знам дали това е най - оптималния вариант, но имам и други подобни случаи и то водещи до грешно въвеждани количества. Искайки да види продажната цена и наличното количество да си вадят тази справка от операция доставки - и да забравят, че са го маркирали там, което естествено води до увеличаване на складовата наличност и разсъждения от типа, че компютъра не смятал вярно. :? :?

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Мнение от mitaka » 15-11-2005 23:40

Ми Боби аз си решавам този проблем.... много лесно и готино :))
Предлагам им ,на клиентите де да направим код за достъп. Примерно "пробен" и тн. Нека проверяват цените само с него, така няма да има излишни "-" само реални цъкания. Пък ако се правят на тарикати продавачите да ползват кода за продажби то си пише на Оборот по оператори 8)
Изображение

Отговори