Norton Cashe does Not support...

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Norton Cashe does Not support...

Мнение от juju » 12-07-2005 16:27

Не съм сигурна дали темата е точно за тук, но понеже проблема ми излиза на РС със Sale и Store я поствам тук.
След изход с Alt и Х (На РС няма Windows, директно се зареждат UnrealSoft програмите, ми излиза следното съобщение:

Notron Cashe, Norton Utilities 8.0
Copyright 1994 by Simantec
Norton Cashe does NOT Support DOS version 7.10
Contact Symantec cortoration for update information

PAUSED FOR ERROR
Press any key to continie ....

След като натисна "any key" излиза
Bad command or file name...

И ми зарежда ARC

Та въпроса ми е да се притеснявам ли от това съобщение и какво мога да направя по въпроса?

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Няма повод за притеснение

Мнение от scooter_nick » 12-07-2005 22:53

На голяма част от обектите са останали autoexec.bat и config.sys, които са наследство от Кондев или Алди. В тях се зареждат всевъзможни глезотии, които им вършат работа, но май само на тях. Една от тези глезотии е NortonCache, който не работи със DOS 7.1. Предполагам, че има начин да го накараш да работи и с DOS 7.1, но не ти трябва. В тази тема http://www.unrealsoft.net/forum/viewtopic.php?tT4 съм написал настройките на DOS, които аз ползвам и ми вършат работа. Вярно, че не зареждам разните му екстри, но защо са ми след като не мога да работя с тях.
Съобщенията, които получаваш, означават:
- излизайки от програмата виждаш NortonCache да се оплаква, че не може да работи с DOS 7.1
- "paused for error" предполагам, че също е негова реплика
- "bad command or file name" е защото в autoexec.bat след изпълнение на store или sale се зарежда някаква команда, която не може да се изпълни, вероятно защото има настройка за logout
- след последната команда има "goto arc" или arc е следващия ред в autoexec.bat и затова се зарежда.
В заключение ще повторя, че няма защо да се притесняваш. Или не обръщай внимание или изтрий от autoexec.bat реда в който се зарежда NortonCache.
Ако се интересуваш от подробности, питай. Ще отговоря.

Отговори