Може ли при печат на отчет

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
badjo
Мнения: 180
Регистриран: 16-01-2008 08:49
Име: Благой Георгиев

Може ли при печат на отчет

Мнение от badjo » 16-05-2012 10:25

На един обект, на който собственика е скаран с компютри и програми ме помоли дали може да се направи някакъв отличителен белег (символ) при печата на персоналния отчет (респективно и на отчета на обекта), когато не е въведен кода за нулиране на отчета. Идеята е да има визуална разлика в разпечатката на отчет, който е нулиран с код и такъв - нулиран без код.
Обясних му как може да се провери сумата на отчетите от справка отчети (за вече направените отчети)но той ми каза че е скаран с компютрите и иска да се направи, такава визуална разлика в печата на отчета, понеже е дал права на персонала да си нулират сами отчетите, е забелязал няколко пъти че не им излизат парите т.е. имат повече оборот от колкото в отчета (отчет без въведен код за нулиране). Та ситуацията, е че някои тарикати сервитьори, си нулират отчета без кода и оставят оборот колкото е по отчет, а остатъка си го прибират. Клиента ги отчита само по разпечатания отчет.

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Може ли при печат на отчет

Мнение от alex » 16-05-2012 10:46

Този собственик е много доверчив към сервитьорите :)
Да не иска после и някъде да пише и истинската сума, ама да се вижда само на УВ светлина
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Може ли при печат на отчет

Мнение от stoar08 » 16-05-2012 11:40

За собственика не знам, но аз адски много спорове съм водил с най-различни заплеси, дето са много сигурни какъв им е кода за архивиране ...
Идеята не е лоша, дори може би е идейно да има флаг за отчета и да личи в справката как е нулиран. Не говорим за холограмен знак, който да се чете с черни лампи ... напълно валидно е примерно номера на отчета да е подчертан/удебелен.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори