"План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

"План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от alex » 21-05-2015 11:57

До сега варянта за печат на мрежови поръчки, сметки, междинни сметки, отчети и други на кухненски принтери през TouchSale, всички го знаете.
Тук ще опиша друг варянт, при който прежовия печат се управлява от Windows, който вероятно се справя много по добре с тази задача...
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

"План А"

Мнение от alex » 21-05-2015 12:26

Първо един пример с досегашния вариант:
Имаме Терминал А, Терминал Б и Принтер който е връзан на COM порта на пърия терминал. И на двете станци за печат се избира Принтер
Схема 1
Схема 1
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

"План Б"

Мнение от alex » 21-05-2015 12:46

В този варянт принтера трябва да има драйвер за Windows и да бъде инсталиран на първия терминал като локален принтер, а на втория терминал като прежов принтер, пак през Windows. И от двата компютъра "Print Test Page" през настройките на принтера трябва да печат нормалната тест страница на Windows.
В TouchSale се правят нови два принтера за едната и за другата станция, като локални.
За първия Термонал А за печатите се избира Принтер А а за втория Терминал Б за печатите се избира Принтер Б. Настройките на принтера си остават такива както преди, но порта вече става PRN

Така TouchSale печата според него на локални принтери, а Windows прехвърля печата по прежата. Първоначалния Принтер от стария вариант не би трябвало да се полза и следва да се изтрие.
Терминал А
Терминал А
Терминал Б
Терминал Б
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: "План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от stoar08 » 21-05-2015 19:59

Две мисли по въпроса :
1 Новия вариант би трябвало да работи без значение какъв драйвер е инсталиран (при RS/LPT) за принтер.
2 Брал съм ядове с Win Printer Spooler и споделени принтери под товар (повечко клиенти) - Ако 'стария' начин работи нормално, аз не бих го сменил.

ПС Имам успешно работещ Epson по USB от първата пусната версия и съм доволен. Преди това ми отрови живота с виртуалния RS.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

bojo
Мнения: 40
Регистриран: 18-07-2006 11:23
Име: Божидар Аргиров
Контакти:

Re: "План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от bojo » 22-05-2015 21:58

Лично на мен План Б ми се вижда доста по прецакан от План А. Ако мрежовия принтер е един може и да работи, но ако на една работна станция са вързани касов апарат и два или повече принтера - това означава, че за всеки принтер трябва да се инсталира драйвер и да се шерне мрежово и да се добави на останалите работни станции като network printer, и като започнат да маркират от 3 или повече работни станции едновременно съм 99% сигурен, че windows spooler ще забие и ще трябва да се рестартират компютрите за да се оправи или бележките ще излизат със значителен delay. Не съм чак такъв авантюрист да го пробвам това в заведение с 300 места които почти постоянно са заети. Проблема на план А е, че понякога поръчките или фискалните бонове излизат по - повече от един път, по - добре като ми се обадят да се направя на ударен от колкото да го пробвам това.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: "План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от stoar08 » 23-05-2015 15:14

Ако реално имаш проблеми - определено си струва пробата. Може би с "print directly to printer" (бележките са малки и нямаш нужда от буферирането) настройка там.
Другата красота е, че принтера не е нужно да е share-нат от Win (в тоя ред на мисли - не е нужно да е компютър даже).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: "План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от boris » 09-07-2015 21:21

Имам един проблем с новият вариант. Налага се заради Тремол и по-специално модел ЕП5860, в който са решили да махнат кома и да го пуснат само с драйвер за windows (вероятно заради ниската цена). Та проблема е че когато се пуска отчет се визуализира само една малка част от него (колкото е размера на хартията на принтерчето, когато се избере "изход" и "печат на отчета" на самият принтер излиза отлично, но визуализирането в главният прозорец ми е проблем.

Дали има вариант да го коригирам или пак само на мене стават тея работи. :)
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: "План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от stoar08 » 10-07-2015 17:09

Това не е от новия вариант :) "От ранна детска възраст" за нормална работа на Aton/Touchsale/други-работи трябва да имаш инсталиран поне 1 А4 принтер и да е по подразбиране.
Може да не е реален принтер (XPS/PDF), може да е реален и да го няма там (аз ползвам HP LJ 5L), но трябва да го има - всички разглеждания реално са PrintPreview на нещо и си взимат информация от него (в частност - размер на лист)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: "План Б" за мрежовия печат в TouchSale

Мнение от boris » 10-07-2015 18:43

Разбрах го по-рано днес от Алехандро, не предполагах че се налага да добавям и виртуален принтер( примерно).
Сега си бачка супер :)
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Отговори