От миналата година съм обещал (wasntme)

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от stoar08 » 30-06-2012 13:39

Загледал съм се по мобилия пазар от преди google да обяви Android и да осигури безсмъртна платформа с универсално приложение :) Бях обещал миналата година да се 'роди' модул към Aton, който постепенно да се превърне в нещо по-сериозно.
Е, приложил съм 'proof of concept'. Към момента може единствено да създава поръчки, но за 2 седмици толкова :) Би следвало да работи на Android 2.3.3+ (може и да тръгне на по-ниски версии, но за това е компилирано). Бутон за четене на баркодове през камера не съм вкарал, понеже тестовото устройство ми е с неподходяща камера и практически нищо не мога да прочета, но в пакета е включен (и работи :))

Интересуват ме общите настроения по въпроса. Подобен модул може да се развие по няколко клона - PocketShop, PocketSale, PocketSimple, Pocket'Manager' и .т.н (и всякаква комбинация между тях). За сега не може да живее без интернет, но и това може да се промени.

При първия неуспешен login ще видите горе в дясно бутон за настройки. Вдигнал съм тестов сървър
url : https://109.160.76.127:9443/testdb/
user : test
pass : 129 ...
Задължително 1 път ще трябва да се направи зареждане на данни (статична информация - продукти/групи/контрагенти/складове/т.н.), като наличности и цени се зареждат после при нужда.
Паролата на архива също е 129...
Ако някой реши да го пробва и не му се получи - web service-а още е 'в процес на разработка' и е възможно да се чупи от време на време :)
Прикачени файлове
AndraiaActivity-debug.7z
(907.46 KиБ) Свален 1156 пъти
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от detelin » 01-07-2012 22:09

С две ръце съм за, само да беше го направил зимата (шегувам се). Имах такива желания още от миналата есен, но както и да е. Ще се включа в тестовете при първа възможност. Това, което бих искал е да има Атонски модул за продажби, доставки и плащания (последното най-вече за нашата база). Питали са ме и за тъчсейл. Наличността на интернет може да е някакъв проблем - най-вече с устройствата които разчитат на wireless, а не на дата план. При всички положения ще е хубаво да се запазват неизпратените операции, а не като няма нет да дава грешки и да изхвърля потребителите :evil:

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от detelin » 01-07-2012 22:42

А иначе паролата за вход само 1 ли е или 129? Пробвах и с двете, но все неуспешна връзка.
П.С: 1 е успях:)

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от morphieus » 02-07-2012 14:26

Докато си почиваш (незнам кога е това) може и да проима за Аpple устройства и справка наличности по доставни и продажни цени :)

P.S. Не държа на приложение, може само някакъв WEB вариант, който да върши единствено и само това :)
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от stoar08 » 03-07-2012 08:04

Тук има един друг момент. По ред причини комуникацията на модула с базата е през web service. Към момента съм пъхнал в него само 'debug' странички, но би могъл да проима и интерфейс за устройствата, на които няма да ни трябва печат/баркод/т.н. ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от stoar08 » 09-07-2012 16:31

Никой нищо не казва :roll:
Както и да е, шляпвам версия със скелет за 'справка продажби' (още няма подробности/селекции и т.н.). Подробностите искам да ги направя малко по-грамотно и докато реша точно как да станат - току виж някой дал градивно мнение(в това число критика) за принципната идея на справката.


ПС Примерната база е от 15.06.2012. Мога да вържа услугата с всякаква база, до която имам интеренет достъп. detelin, ако получа официално разрешение и с базта на unrealsoft мога да те закача да си играеш (и без друго за момента може само да чете) :)
Прикачени файлове
AndraiaActivity-debug.7z
Паролата е 129 ... (данните за услугата са същите)
(918.86 KиБ) Свален 1077 пъти
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от detelin » 09-07-2012 22:08

Свалих файла, но ми дава "неподдържан формат за компресия" и не се разархивира. :?
П.С. - успях... :dance:
1. Отдолу прозорчето с номерата на страници/страници е ограничено явно само до 5 символа и като и двете числа са двуцифрени не се вижда втората докрай. (А, това е само като е в панорамен изглед, като е настрани се вижда нормално)
2. Ще има ли опция и за разглеждане на продажбите?
3. Какво означава червена и зелена сума от продажби? (неплатена и платена ли)
4. Какво значи червена сума 0.00 (анулирана?)
5. Може ли да работи бутона назад, който е на самия телефон
6. Нека да може да се избират всички складове
7. Нека в поръчките при избор на клиент и продукт да излизат списъците, а не само прозорчето за търсене.

П.С: за базата на unrealsoft не ми е интересно да си играя със справка продажби, там по-скоро са плащанията на продажби, справка лицензи (като второто е съвсем незадължително)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от stoar08 » 10-07-2012 06:25

1,2 - comming soon :) На каква резолюция ти е телефона?
3 - отговарят на 'чавките' от Aton
4 - ще помисля за по-културен начин да се отразява редактирана/анулирана
5 - спрян е нарочно за момента, понеже скапва буквално целия интерфейс от време на време. Мисля, че мога да го накарам да работи правилно, но на първо време искам да довърша справката
6 - В момента са всички (филтрира се само по дати)
7 - Умират телефоните ;) Като трябва да покажа 500-600 реда, трябва или да са ужасяващо грозни или да ги мисли цял живот и да бърка в здравето. Не съм пробвал с tablet да видя там как е, но на телефон вероятно ще остане така.

Справката мисля да я докарам до бутони 'плаща'/'анулира'/'разглежда' и да направя 'операция плащания' :) И пак - докато си го пиша за удоволствие, писане по базата не е вариант (справките няма какво да омажат :))
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от stoar08 » 14-07-2012 21:22

Хареса ми как се получи разглеждането на продажбите и реших да го пусна за преглед.
Преправих навигацията между страниците да става с 'плъзгане' и съм направил някои други дребни работи дето не знам дали ще се усетят (селекции още няма ...)
Прикачени файлове
AndraiaActivity-debug_140712.7z
129 ...
(919.2 KиБ) Свален 1096 пъти
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от detelin » 15-07-2012 11:56

Така е доста по-добре справката.
Остава да направиш разглеждане на отделните продажби:)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от stoar08 » 15-07-2012 20:49

detelin написа:Така е доста по-добре справката.
Остава да направиш разглеждане на отделните продажби:)
Че то това е основното, заради което съм сложил :) Като tap/click в/у продажба не ти ли дава съдържание?
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: От миналата година съм обещал (wasntme)

Мнение от detelin » 16-07-2012 11:15

:oops:
Е, в интерес на истината с последната версия не го бях пробвал, сега видях, че работи...

Отговори