Странен ефект при печат на справки

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Странен ефект при печат на справки

Мнение от stoar08 » 08-08-2014 17:33

На втори обект ми се случва нещо прилично странно :
Конкретната станция има минимум 2 принтера (лазерен и матричен). Стандартно, по подразбиране е лазерния, а в шаблона за стокова/фактура/доставка/т.н. е "набит" матричния - всичко е прекрасно.
Ако в някакъв момент някой отиде и сложи по подразбиране матричния принтер, когато дадеш печат на справка и в диалога избереш "лазерен", от лазерния принтер излиза документ с размер около 3x5 см (събран в горния ляв ъгъл на листа).
Ефекта се оправя, когато идеш и върнеш лазерния принтер по подразбиране.
Възможно е да се разпечати грамотна справка и без да се сменя принтер по подразбиране, но трябва да се мине 1-2 пъти през "настройки" преди да се цъкне "печат" - в някакъв момент се усеща, че си сменил къде искаш да печатиш.

Конкретно аз си играх със "справка издадени фактури" (на втория обект не можаха да ми кажат точно какво са печатили).

Идеи защо се получава това и евентуално как се лекува (на някои станции е по-удобно да сменш принтер по подразбиране, от колкото да редактираш на ръка 5-10 шаблона)?
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори