Амбалаж в магазин

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
kikaha1
Мнения: 3
Регистриран: 17-09-2009 23:51

Амбалаж в магазин

Мнение от kikaha1 » 07-05-2015 18:30

Здравейте, ползвам програмата от вече близо 9 години, но досега не съм писал във форума. Програмата работи в хранителен магазин и ми е много важно да има вариант при който средно интелигентен касиер лесно да може да продаде няколко бутилки амбалажна бира (в добрата стара стъклена бутилка) без да се омота като пате в кълчища. Всички нормални магазини обявяват цена на съдържанието и отделна цена на амбалажа, но доскоро аз не го правех - калкулирах всичко в обща цена и въобще не се занимавах с празни бутилки. Дойде време и аз да стана "нормален" магазин :lol: и най-лесния вариант за мен беше да обявя цена на бирата без бутилката, а в системата цената беше с включен амбалаж. Ако случайно някой клиент се сети да си върне празните бутилки, просто позволявах промяна на цената на касиерите - ако касиерите са ви роднини е ОК, но в друг случай това дава възможност за много злоупотреби и нормално минах на следващ вариант. Приспадах върнатите бутилки с ctrl + F7 , т.е. безкасово плащане - звучи прекрасно, стига касиера да е вишист и може да смята бързо наум..но не всички са такива :D Казано накратко - бих помолил да се създаде бутон, един-единствен, (може да е някой от функционалните ) с който всеки касиер да може добави с + определен брой бутилки амбалаж които следва да плати клиента, или да извади с - няколко броя бутилки ако клиента върне повече празни бутилки отколкото пълни е взел и те да намалят общата сума на покупката му. Има много варианти за реализирането на това, мисля че ще бъде полезно за много ползватели на програмата. Поздрави.

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Амбалаж в магазин

Мнение от alex » 08-05-2015 15:48

Ще разгледаме вашия въпрос
Изображение
Изображение
Изображение

SSD
Мнения: 121
Регистриран: 08-11-2004 09:46
Име: Станислав Славчев Дончев
Местоположение: Пловдив

Re: Амбалаж в магазин

Мнение от SSD » 15-05-2015 15:28

За работа с амбалаж има операции за даване и вземане на амбалаж, конфигурации за амбалаж, но както описвате проблема това няма да ви свърши работа.
Ако се включи опцията Връщане на стока от продажба, ще може в продажба да се връща стока.
Маркирането става чрез F5 и въвеждане на отрицателно количество.
За да се приспадне от касовата бележка стойността на връщането трябва да се включи опция от глобална конфигурация
Продажби->Връщане на стока->Печат на връщане на стока в бона на продажбата. Ако сумата от връщането е по-голяма от самата покупка, няма да се вземе под внимание,
защото не може да се фискализират отрицателна сума.
Това може да се използва за работа с амбалажа. Съответно трябва да се конфигурират продукти, които да бъдат амбалаж и да имат някаква цена.
Ще ви трябва версия на Атон поне 2.0.1696.2264

Ако дадете някакви координати за връзка или име на обект може колега да се свържи с вас и да уточните проблема.

Потребителски аватар
kikaha1
Мнения: 3
Регистриран: 17-09-2009 23:51

Re: Амбалаж в магазин

Мнение от kikaha1 » 16-05-2015 17:28

Благодаря за елегантното решение. :clap: Ще се свържа с колегите от офис Варна.

Отговори