Конфигурация за приключване на дневен отчет

Модератори: detelin, mIRCata

momchil
Мнения: 95
Регистриран: 03-04-2008 17:25
Име: Момчил Недев
Местоположение: Бургас
Контакти:

Конфигурация за приключване на дневен отчет

Мнение от momchil » 22-04-2016 16:28

Ситуацията е следната:
Имам обект в който не искат продавачите да имат възможност да приключват дневния отчет на обекта, а това да прави само управител.
В правата на продавача никъде не е отметнато да има право за отчет, нито персонален нито дневен. В АтонПОС в глобална е включена забрана за нулиране на дневен отчет без нулирани персонални.
Въпреки това, влизам с кода на продавача - операция дневен отчет ми е активна - цъкам си на бутона, излиза ми отчета, давам изход, пита дали искам да го нулирам и като потвъртя се приключва. Нещо явно не сработва както трябва, моля да се коригира.
Също така би било полезно, ако в глобална има опция за конфигуриране на възможността за приключване на фискалния отчет заедно с дневния. Към момента само за персоналния има такава опция.
Благодаря предварително.

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Конфигурация за приключване на дневен отчет

Мнение от boris » 22-04-2016 21:06

А Атона в правата на продавача махнете отметката "Отчет" намира се малко под "+"->Каса.
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

badjo
Мнения: 180
Регистриран: 16-01-2008 08:49
Име: Благой Георгиев

Re: Конфигурация за приключване на дневен отчет

Мнение от badjo » 12-11-2017 22:18

При приключване на дневен отчет от АтонПос извежда съобщение дали желаем автоматично разнасяне на касите , ако отметнем НЕ, тогава всички плащания на доставки и продажби от касите се премахват като редове от тях и салдата им се нарушават. На няколко пъти ми се налага до редактирам доставки и продажби и да ги връзвам към каси. Може ли това съобщение да се направи например като настройка в глобална конфигурация, и да се премахне като диалог от дневния отчет, не знам каква е идеята това нещо да работи така. Ако се отметне ДА тогава касите се приключват и всичко е ОК.

Отговори