Активен за складови операции.

Модератори: detelin, mIRCata

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Активен за складови операции.

Мнение от boris » 08-02-2013 15:45

Когато "Активен за складови операции" в конфигурация на рецептата е изключен, същата рецепта не може да се добави в съществуваща рецепта. Не може и да се добавя в ценовите листи.
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Активен за складови операции.

Мнение от rad » 10-02-2013 17:13

Ми, това е смисъла на "Активен за складови операции" - рецептата се тълкува(използва, разглежда) и като продукт(излиза за доставка, прехвърляне, замяна и т.н.).
А в ценова листа можеш да я вкараш, като в самата рецепта и зададеш цена за съответната ценова листа. 8-)
Изображение

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Активен за складови операции.

Мнение от boris » 10-02-2013 19:33

Ако искам да направя, нова ценова листа, с 20% отклонение от доставна сума, трябва да мина през всички рецепти, за да добавя цена за новата ценова листа?
Имам доста рецепти, в който искам да добавя съществуваща рецепта (примено заготовка), сега и това ли няма да мога да правя? Трябва да си добавям поотделно съставките...


От друга страна, рецепта, която е напрявена без отметка "активна за складови операции" в последствие е добавена отметката, същата рецепта започва да я дава като излишък в наличността на мола.
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Активен за складови операции.

Мнение от morphieus » 11-02-2013 08:58

Правилно ли разбирам, че продукт/рецепта, на която изрично е казано да не е "Активен за складови операции" трябва да участва в добавка на друга рецепта. В същото време тази НЕактивна рецепта трябва да участва в МЕНЮ с 20% отклонение.

P.S. Ако проблемът идва от това, че когато е активна дава излишъци то проблемът ти изобщо не е отметката. В база, където има няколкостотин неактивни продукта/рецепти би следвало при ценообразуването да се търсят 5-10 нови продукта/рецепти измежду няколкостотин ??
Изображение

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Активен за складови операции.

Мнение от boris » 11-02-2013 09:29

Освен, ако аз не съм разбрал правилно следното:
"При импорт на рецепти от Store, флагът за активни за складови операции е изключен." - това на готова база правили се?
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Активен за складови операции.

Мнение от rad » 11-02-2013 14:37

boris написа:Ако искам да направя, нова ценова листа, с 20% отклонение от доставна сума, трябва да мина през всички рецепти, за да добавя цена за новата ценова листа?
Тук лесното(бързото) решението не е ли:
1. Копирам ценовата листа (например "Бар")- в ценова листа "Бар-20%"
2. Минаваш и указваш -20.00%
3. Ако някои продукти не играят ги изтриваш. :)
boris написа:Имам доста рецепти, в който искам да добавя съществуваща рецепта (примено заготовка), сега и това ли няма да мога да правя? Трябва да си добавям поотделно съставките...
Тук лесното решение е :
1, Слагам "чавка" на рецептата на заготовката.
2. "Вмъквам" я там където се използва.
3.а. Ако няма да я произвеждам (и следя съответно)- "разбивам" и махам чавката
3.б. Ако ще я произвеждам (и следя съответно)- не махам чавката и мога да си я търся на инвентаризация(особеното е че в Калкулации, трябва да "чекнеш" За продаване без рецепта)
8-)
Изображение

Отговори