Просто информативно

Добрият стар Novell!! Стабилен, но потаен!
Отговори
Потребителски аватар
Mandarb
Мнения: 41
Регистриран: 05-11-2004 11:18
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Просто информативно

Мнение от Mandarb » 27-03-2005 12:42

Инересуваме, защо като цяло всички сърварни решения са изградени на Novell не че имам нещо против но по природа съм си любознателен :lol: Какви са възможностите да се работи и с Linux и каква е разликата между двете операционни системи т.е. + и - свързани с продуктите на UnrealSoft

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 28-03-2005 06:49

Поне 3 причини за ползване на новел:

1. Транзакции. TTS системата предлагана от новел е направена блестящо. Транзакциите са основен инструмент използван от нас. Гарант са за цялост на бази и дават още много други полезни възможности.

2. Стабилност. Това е може би най-стабилната операционна система. Ако няма хардуерен проблем, няма да има причина за намеса на специалист.

3. BOOTROM-ове. Използването им значително облекчава поддръжката на станциите, като позволява те да са елементарни терминали без диск и флопи. Това значително занижава цените на използвания хардуер.

Потребителски аватар
Mandarb
Мнения: 41
Регистриран: 05-11-2004 11:18
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от Mandarb » 28-03-2005 12:25

Благодаря за изчерпателният отговор.
А по принцип използваики базите с данни са във вид на фаилове Novell можели да подържа някакъв вид бази данни от вида на SQL или MySQL т.е. чрез този тип управление на данните не се пи повишава скороста при работа и надежноста на самата база с информация.

p.s. Аз съм си попринцип Чичко Любопитко не искам да ме разбирате погрешно в смисъл че е някакъв каприз от моя страна като например: ( Що сме на новел а не на друго ) Това е :roll:

Потребителски аватар
verdered
Мнения: 29
Регистриран: 05-11-2004 11:05
Местоположение: Varna
Контакти:

Мнение от verdered » 16-06-2005 21:44

Аз малко със закъснение, но все пак да се включа като един защитник и поддръжник на Linux - може да се отвори голяма тема по въпроса, защото смятам, че си заслужава... :)
Ако програмист е в 10:00 на работа, значи е нощувал там. (народна мъдрост)

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 17-06-2005 08:26

verdered написа:Аз малко със закъснение, но все пак да се включа като един защитник и поддръжник на Linux - може да се отвори голяма тема по въпроса, защото смятам, че си заслужава... :)
Ами отвори и пиши защо мислиш че си заслужава. :)

Отговори